KRAJEM VÍNA - MÁJOVÉ PUTOVÁNÍ OKOLÍM MODRÝCH HOR

V sobotu 21. května proběhne ve Velkých Pavlovicích a okolních Modrých Horách jeden z tradičních nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky můžete putovat zvlněnou vinařskou krajinou s dalekými výhledy.

Start
Akce je otevřená široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Stačí přijít v sobotu 21. května 2022 mezi 9. a 11. hodinou na registrační místo na Ekocentrum Trkmanka ve Velkých Pavlovicích.

Startovní balíček můžete koupit v předprodeji na e-shopu za 180 Kč nebo pak na místě za 250 Kč (předprodej končí v pátek před akcí ve 12:00 hodin). Balíček obsahuje degustační skleničku s nosičkou, cyklopas s mapou tras, bohatý program v rámci razítkovacích míst a vyznačené dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší.

Pokud na akci přijedete v letošním tričku soutěžní výzvy Do práce na kole, získáte slevu 20 % na nákup startovního balíčku na místě. Slevu 20 % získáte také, pokud na startu ukážete platnou jízdenku IDS JMK. Slevy se nesčítají.

Trasy
Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší značené barevnými značkami. Na trase potkáte razítkovací místa v tradičních vinařských sklepech nebo u atraktivních turistických cílů.

Okruh tras a zastávková místa zveřejníme před akcí.

Cíl
Putování zakončíme opět ve Velkých Pavlovicích, kde vás kromě ochutnávky vín a místních specialit čeká také folklórní program a to konkrétně Festival vinařů VOC Modré Hory, cimbálová muzika a gastro program do večerních hodin. Certifikovaná soutěžní přehlídka vín tradičních odrůd mikroregionu Modré Hory s názvem 30 vín Modrých Hor. A samozřejmě oblíbené závěrečné losování o vína z regionu, ubytování v cyklopenzionu s certifikací Cyklisté vítáni, cyklovybavení i další doplňky Moravských vinařských stezek.

crossmenuchevron-upchevron-down